PEZ Česká republika
 
 

Historie

PEZ Play

SOUČASNOST - Celosvětová působnost

Dnes je skupina PEZ firmou s celosvětovou působností. Kromě Evropy a USA patří mezi hlavní trhy Japonsko a Austrálie. Produkty PEZ jsou k dispozici v celkem 80 zemích světa, přičemž se ročně vyrábí přibližně 65 milionů dávkovačů a 420 milionů bonbónů. PEZ má po celém světě 700 zaměstnanců.

 PEZ Play

2011 - Vystřelovač!

V srpnu 2011 PEZ rozšiřuje svůj sortiment o další produkt: PEZ soft. Bonbóny i dávkovače se výrazně liší od stávajících produktů, jedná se o měkké ovocné želé namísto obvyklých bonbonů a místo známých dávkovačů PEZ se objevují takzvané "akční dávkovače", které mohou želé vystřelovat.

 PEZ Play

2010 - Nová generace!

Poprvé v padesátileté historii PEZ byla zahájena výrobu dávkovačů, které mají místo hlavy celou snímatelnou figurku. V souladu s postupem firmy jsou to populární licencované postavičky. Takže všichni najednou: otočit, kliknout, sejmout, hrát si, sbírat, vyměňovat, a vyzkoušet si zcela nový PEZ svět!

 PEZ Play

2007 - PEZ slaví 80

PEZ slaví osmdesáté narozeniny! V jubilejním roce se koná řada charitativních akcí, PEZ ve spolupráci s eBay pomáhá dětem a podporuje UNICEF. PEZ se spojil s tradiční vídeňskou značkou Egger a své portfolio rozšiřuje o ovocné žvýkačky.

 PEZ Play

2002 - Hebký kožíšek, tvrdý vnitřek

V roce 2002 se poprvé do povědomí lidí dostávají plyšoví PEZ Fantastics. Pod jejich kožíškem se, jak jinak, skrývají sladké PEZ bonbóny.

 PEZ Play

1995 - eBay & PEZ

Dokonce i původní myšlenka pro eBay údajně vzešla z toho, že její zakladatel Pierre Omidyar, vášnivý sběratel PEZ, chtěl zařídit online platformu pro výměnu PEZ figurek. Když se web ukázal být úspěšný, založil Omidyar se svojí ženou v září 1995 eBay.

 PEZ Play

1982 - E.T. & PEZ

Film E.T., vysílaný v roce 1982, patří k nejúspěšnějším komerčním filmům na světě. V jedné nezapomenutelné scéně se objevuje dávkovač PEZ jako něco, co musí mít stůj co stůj každý člověk na světě.

 PEZ Play

1973 - Zřízena továrna v Americe

V roce 1973 byla v Orange v Connecticutu postavena a zprovozněna moderní PEZ továrna, která zajišťuje produkci a distribuci výrobků PEZ na americkém kontinentu do dnešní doby.

 PEZ Play

1972 - Produkt zaveden v Japonsku

Prodej výrobků PEZ je zahájen v Japonsku a začíná další úspěšná kapitola značky PEZ.

 PEZ Play

1962 - Zářící dětské oči

Je domluvena první spolupráce s Walt Disney. Spojení Mickey & Co a ovocných bonbónů PEZ dělá radost dětem po celém světě.
Tehdy započal úspěšný vzorec PEZu "ochutnávat, hrát si a sbírat", který platí dodnes.

 PEZ Play

1953 - Vítejte v Americe

PEZ dobývá americký trh a začíná nová éra značky PEZ.

 PEZ Play

1950 - Lady-like

Padesátá léta jsou ve znamení PEZ ladies: dámy z tehdejší PEZ reklamy se staly ikonami poválečného období a velmi dobře známými ambasadory značky PEZ.
Tehdy bylo k dispozici skoro 40.000 sběratelských předmětů, které jsou dnes velice žádané.

 PEZ Play

1949 - Kouření zakázáno - PEZing povolen

V roce 1949 se objevují první PEZ dávkovače v podobě zapalovače. Slogan této doby: "Nekouřit - PEZing povolen!"

 PEZ Play

1927 - Založení

Rodák z horního Rakouska Eduard Haas III. vyrábí první mátové bonbony. Tehdy se také rodí tři slavné postavičky: PEZ - odvozeno z německého slova Pfefferminze (máta peprná).
Osvěžující bonbony v malých kovových krabičkách jsou velmi populární, zejména v nóbl kruzích.